אודות

אודות ושננתם לבניך

במרכז ״ ושננתם לבניך ״ עוסקים מזה כ30 שנה בהוצאה לאור של ספרי קריאה לילדים ונוער .

״ושננתם לבניך״ שמה לה למטרה להוציא לאור ספרי ילדים העוסקים במושגי יסוד ביהדות , ובמורשת ההיסטורית של עם ישראל , ובכך להקנות לקוראים הצעירים ערכים חינוכיים חיוביים וחשובים.

ברבות השנים יצאו לאור  תחת ידינו ספרי ילדים , בנושאים רבים ומגוונים:

על התורה לפי סדר פרשות השבוע ,  על חגי ומועדי ישראל , סיפורי צדיקים , היסטוריה יהודית , מידות טובות ודרך ארץ.

הספרים מסוגננים בעיצוב חדשני ומאיר עיניים , נכתבים על ידי מיטב סופרי  הילדים , ומאויירים על ידי מכחולם של אומנים ידועי שם כמו מוטי הלר , דן בר לב , אברהם זמורה  ואחרים.

חלק מהספרים מוגשים בציפוי למינציה או בציפוי ניילון –  מה שמאריך את חיי הספר ומעניק לו את ההגנה הראויה .

בשנים האחרונות הוקמה במרכז "ושננתם לבניך" מחלקה מיוחדת שתפקידה להמחיש את תוכן הספרים במימד נוסף,  על ידי הפקת תקליטורי שמע בהם ניתן להאזין לתוכן הספרים המוקראים על ידי קריין מקצועי בליווי אפקטים משוכללים ופעלולי אולפן חדשניים. גם מקהלת הילדים של "ושננתם לבניך", תורמת את חלקה הססגוני, ומלווה את התקליטורים בשירים מקוריים שהולחנו ועובדו במיוחד עבור ההפקות המושקעות .  

ובל נשכח את עלוני השבת האהובים מבית "ושננתם לבניך" , הלא הם עלוני "נופת צופים", שכבר הפכו לחלק בלתי נפרד משולחן השבת של אלפי משפחות ברחבי הארץ .

"ושננתם לבניך" חרתה על דגלה להגיש לקהל קוראיה הנאמנים תוכן איכותי עשיר ומרתק , תוכן נאמן למורשתו של העם היהודי וערכיו הנעלים .

ושננתם לבניך . ספרים טובים לבית טוב

אודות הרב יעקב ישראל הופקוביץ

מנהל ומייסד מרכז "ושננתם לבניך" הרב יעקב ישראל הופקוביץ, ערך והוציא לאור כ300 ספרי ילדים בעברית, אידיש, אנגלית, צרפתית, רוסית וספרדית. כולם עוסקים בנושאי קודש, יהדות וחינוך ערכי.  ספריו זכו להסכמות נלהבות מאת רבנים ידועי שם , ביניהם הרב ישראל יעקב פישר זצ"ל, הרב יצחק טוביה וויס זצ"ל, הרב יעקב אדלשטיין זצ"ל ועוד. 

הרב הופקוביץ עומד בראש מרכז "ושננתם לבניך" מעל לשלושים שנה . 

הוא נחשב לאחד מבכירי עולם ספרות הילדים הדתי – חרדי , וספריו מתקבלים באהדה רבה בקרב כלל ילדי ישראל והוריהם.